[Ústecký kraj]

Zajímavosti Ústecka a Litoměřicka

Kostel v Ústí nad Labem

Ústecko a Litoměřicko je plné zajímavých historických a sakrálních památek. Tyto kraje přímo vybízí k výletům po těch nejvěhlasnějších stavbách. Jako první stojí za zmínku kostel Nanebevzetí Panny Marie v Ústí nad Labem, který byl postaven v novogotickém slohu a uchovává oltář z roku 1498.

Kaple s léčivým pramenem v Kostomlatech

Dalším sakrálním skvostem je barokní kostel Všech Svatých v Arnultovicích a kostel Nanebevzetí Panny Marie v Trmicích. Významnou památkou v blízkém Koštově je empírová kaple Panny Marie z roku 1920 nebo kaple Panny Marie Pomocné s léčivým pramenem v Kostomlatech pod Milešovkou.
Barokní kostel v Lovosicích

Milovníky památek uchvátí rokokově vybavený kostel sv. Václava v Lovosicích a kostel sv. Petra a Pavla ve vesnici Sutom, postavený podle plánů Octavia Broggia. Cennou památkou je také pozdně gotický kostel sv. Mikuláše ve Velkých Žernosekách a kostel Narození Panny Marie v Libochovanech, jehož současná podoba je stejná již od roku 1895.

praha

brno

jihlava

olomouc

ostrava

plzeň

liberec

ústí nad labemFinancování památek


Pemátky ústecka a litoměřicka

litoměřice

děčín

Chomutov

most

teplice


zajímavosti z ústecka a litoměřicka

Ústecko a Litoměřicko je piné zajímavých historických a sakrálních parnátek. Tyto kraje přímo vybízí k výletům po těch nejvěhlasnějších stavbách. Jako první stojí za zmínku kostel Nanebevzetí Panny Marie v Ústí nad Labem, který byl postaven v novogotickém slohu a uchovává oltář z roku 1498.